Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Feliksów » Aktualności » Zbiórka krwi u druhów w Feliksowie

Zbiórka krwi u druhów w Feliksowie

68447730_2360301964018879_5773951838567006208_n

Strażacy z gminy Malanów nadal pomocni. Druhowie, którzy w lutym przeprowadzili zbiórkę krwi, by pokazać, że mogą służyć wsparciem potrzebującym poszli za ciosem. Sobotnia akcja oddania krwi „Podaruj Życie, Oddaj Krew” zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Feliksowie zakończyła się oddaniem przeszło 10 litrów tego cennego leku.

Ochotnicy pomaganie mają w krwi. Tym razem po raz pierwszy przeprowadzono akcję w OSP Feliksów. Procedury zawsze te same: wywiad z lekarzem, badanie i jeżeli nie ma przeciwwskazań, można rozpocząć pobieranie krwi. Tych, którzy są po raz pierwszy zdecydowali się oddać ten dar życia, trudno znaleźć. Mieszkańcy gminy Malanów bowiem przyzwyczajeni są do jego oddawania. Dziś zarejestrowały się 24 osoby, krew oddały 23 w tym jedna po raz pierwszy. Łącznie udał się zebrać 10,350 l krwi. Na każdego kto zdecydował się dziś podzielić cząstka siebie czekał słodki poczęstunek, oraz upominek od RCKiK w Kaliszu

Turek24.com.pl


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności