Dziś jest poniedziałek, 22.04.2019, imieniny Leona, Kai
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Feliksów » Aktualności » W OSP Feliksów szykują się remonty

W OSP Feliksów szykują się remonty

W OSP Feliksów szykują się remonty

W sobotę (18 stycznia) w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie w gminie Malanów odbyło się walne zebranie druhów podsumowujące 2013 rok.

To druhowie z Feliksowa, jako pierwsi w gminie Malanów spotkali się, aby podsumować rok 2013 oraz przedstawić plany na rok 2014. A rok sprawozdawczy (2013) dla jednostki był o tyle wyjątkowy, że Ochotnicza Straż Pożarna z Feliksowa obchodziła 60- lecie istnienia, gdyż w roku 1953 rozpoczęła swoją działalność. 

Aktualnie w szeregi jednostki wchodzi 27 druhów, w tym jedna kobieta. W ostatnim roku zarząd jednostki spotkał się na posiedzeniu czterokrotnie, a oprócz tego odbyły się również trzy inne spotkania. Na zebraniu poddano także głosowaniu kwestię odnośnie działań i aktywności zarządu, czego wynikiem było jednogłośne uzyskanie absolutorium.
Jednostka chce dalej się rozwijać i służyć pomocą w sytuacjach kryzysowych, o czym świadczyć mogą plany oraz oczekiwania, wśród których było m.in. zawnioskowanie remontu motopompy. Z racji uczestnictwa wójta gminy Malanów zostały poruszone również inne kwestie, które mogą zainteresować również wszystkich mieszkańców wsi. W budynku OSP mają miejsce systematyczne prace renowacyjne, o czym świadczyć może nowa inwestycja z budżetu gminy, dzięki której odrestaurowano zewnętrzną elewację obiektu. Druhowie, za przykładem innych miejscowości, wykazują chęć, by ich jednostka także zimą służyła mieszkańcom, dlatego też wnieśli o opracowanie systemu ogrzewania. 
Na spotkanie z lokalnymi druhami przybyli m.in. Gerard Krzeszewski- wójt gminy Malanów, Marek Graczyk- Komendant Gminnych Straży Pożarnych, Piotr Jasiak– z-ca przewodniczącego Rady Gminy w Malanowie.
Uczestniczący w spotkaniu wójt gminy Malanów Gerard Krzeszewski, po wysłuchaniu sprawozdań przedstawionych przez zarząd, życzył wszystkim zebranym sprawnej i bardziej zorganizowanej działalności jednostki. Nie omieszkał też wspomnieć o największej inwestycji, która zostanie podjęta w gminie, jaką będzie inwestycja w budowę drogi Stawiszyńska- Feliksów.
Komendant Gminnej Straży Pożarnej przedstawił sprawozdanie, z którego wynika, że w gminie Malanów miało miejsce 6 pożarów oraz 22 zagrożenia miejscowe. Nie zanotowano fałszywych alarmów. Apelował również, aby w razie sytuacji zagrożenia, kontaktować się z jednostkami (policja, straż pożarna, pogotowie), korzystając ze „starych” numerów alarmowych (999, 998, 997), unikając przy tym wszystkim znanego już numeru 112, by przyśpieszyć działania jednostek oraz uniknąć pomyłek. 

źródło: iturek.net
 

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności